• Pravidelně aktualizujeme ceny zboží!

Články

Použití menstruačního kalíšku

Použití menstruačního kalíšku

Díky svému anatomickému tvaru kalíšek dokonale přiléhá k poševním stěnám a minimalizuje tak riziko protečení. V pochvě je umístěn níže než tampón, přičemž na místě ho drží poševní svalstvo. Naučit se zavádět a vyndávat Váš menstruční kalíšek může vyžadovat trochu cviku. Věnujte proto prosím čas pečlivému nastudování návodu k použití kalíšku. Důležité je nezavádět kalíšek příliš hluboko, pak dochází k protékání. Zpočátku bývá trochu problém s vyndáváním pohárku, ale po prvním cyklu Vám to již půjde určitě zcela hladce.

Pohárek lze používat od první menstruace, ale je třeba upozornit, že pro mladší ženy a pro ženy s panenskou blánou nemusí být zavádění příjemné. Obecně platí, že pokud nemáte problém se zavedením tampónu velikosti větší než Mini, pak je možné zavést bez obtíží i menstruační kalíšek. Zavedení může navíc ulehčit použití malého množství lubrikantu na vodní(!) bázi. Pokud máte ohledně použití pohárku jakékoliv dotazy, zeptejte se nás.

Většina menstruačních kalíšků se vyrábí ve dvou velikostech.

  • velikost A (průměr 46 mm a délka 50 mm) - pro ženy po porodu nebo starší 30 let
  • velikost B (průměr 43 mm a délka 50 mm) - pro mladé dívky, které zatím nerodily nebo rodily císařským řezem.

Protože je každá žena jiná, je možné, že Vám bude více vyhovovat opačná velikost, než by pro Vás byla podle doporučení výrobců vhodná. Pokud Vám již bylo třicet let nebo za sebou máte vaginální porod, přesto však hodně sportujete, jste drobnější či máte jen zřídkakdy pohlavní styk, pak zvažte, zda-li pro Vás nebude vhodnější menší velikost B. Pokud si nejste jistá, jakou velikost byste měla zvolit, nebojte se na nás obrátit. Užitečná může být i rada Vašeho gynekologa, který pozná nejlépe, jak zpevněné či uvolněné je Vaše poševní svalstvo.

Nevíte si rady, jak svůj menstruační kalíšek zavést? Třeba Vám pomůže toto instruktážní video (v angličtině) nebo si můžete stáhnout návod k použití menstruačního kalíšku v pdf.

Péče o menstruační kalíšek je opravdu jednoduchá


Po každém použití doporučujeme kalíšek opláchnout. Pokud zrovna takovou možnost nemáte, otřete ho toaletním papírem a opláchnete ho při další příležitosti. Protože má pohárek nepřilnavý povrch, není problém ho vyčistit i bez vody. Po skončení cyklu omyjte pohárek důkladněji a do další menstruace uchovejte v látkovém pytlíčku, který je součástí balení. Neskladujte pohárek v uzavřené nádobě či igelitovém sáčku. Před dalším cyklem menstruační kalíšek vyvařte po dobu deseti minut. Na čištění nepoužívejte žádná čistidla na bázi ropy či rostlinných olejů, ty mohou narušit povrch pohárku.Přečtěte si naše další článkyČasto se ptáte

1️⃣ Poradíte mi jak vybrat nejlepší menstruační pohárek?

Ano, na našem webu naleznete spoustu informací, které Vám pomůžou vybrat nejlepší menstruační pohárek.


2️⃣ Kde mají nejlevnější menstruační pohárek?

Na webu Proerotiku.cz naleznete srovnávač cen a snadno zjistíte, kde mají menstruační pohárek nejlevnější.


3️⃣ Kde koupit menstruační pohárek?

Na webu Proerotiku.cz naleznete spoustu obchodů, kde mají menstruační pohárek skladem.

Vladimír Pilný

2 příspěvky Od 2022

Ahoj, jsem zkušený bloger s přesahem do tvorby webů. Rád Vám poradím s výběrem nábytku a dekorací. Pokud něco potřebujete, tak mě prosím kontaktujte.

Použití menstruačního kalíšku
(last modified 2024-03-18 )